...
Obrázok článku: Vianočné upratovanie domácnosti

Vianočné upratovanie domácnosti

Napísal Admin, dňa
v kategórii Upratovacie služby

Vianoce tento rok prichádzajú, tak trochu v tichosti. Bez vianočných trhov, zhonu v obchodoch, bez predvianočných večierkov. O to väčší máme dôvod, užiť si Vianoce v pokojnom, príjemnom a čistom domove. Ani vianočné upratovanie však nemusí byť drinou, hoci je dobré absolvovať ho od základov.

Darček v podobe novej vône

Vianočný čas je presne tým obdobím v roku, kedy trávime doma viac času a preto je vhodné si bývanie ozdraviť. Možno ste si aj vy všimli, že hoci vetráte, vo vašom dome je akoby ťažký vzduch. Ten môže spôsobovať bežne „neviditeľný“ prach.  Za posteľou, na skriniach, za kuchynskou linkou, pod chladničkou. Je zdrojom vírenia jemných čiastočiek, ktoré sa dajú do pohybu počas vykurovacej sezóny. Vianočné upratovanie by tak malo tento prach vyhnať z príbytku. O ten sa vieme postarať aj my.

Staré veci musia odísť

Pred koncom roka je dobré spraviť radikálne upratovanie aj s vecami v domácnosti. Ak ste niečo vyše roka nepoužívali, prípadne niektoré veci prekročili svoju životnosť, rozlúčte sa s nimi. Je to cesta, ako mať príbytok pripravený na novinky, ktoré prídu v budúcom roku. Takto by si mal svoje malé predvianočné upratovanie zrealizovať každý člen rodiny.

Nezabudnite na okná

Veľmi vhodné je pred Vianocami vyčistiť okná, ktoré sú znečistené častokrát ešte letnými peľmi v kombinácii s prachom, ktorý je príznačný pre jesenné obdobie. Umývanie okien pred Vianocami je však náročná úloha. Je potrebné dbať na rýchle umývanie, nemrznúce čistiace prostriedky a aj dobré oblečenie, aby ste nenachladli. Prípadne si takúto službu môžete aj objednať aj u nás. Či už pre seba, alebo ako super darček pre blízkeho.

Skrine, police aj spotrebiče

Už od dávnych čias sa Vianoce spájali s vôňou medovníkov a veľkým upratovaním. Gazdinky prečistili sporáky, pece, aby sa pieklo ľahšie. Moderné domácnosti dnes majú mikrovlnné rúry, rýchlovarné kanvice, chladničky a mrazničky, ktoré je vhodné aspoň raz v roku poriadne vyčistiť. Bude sa vám nielen ľahšie dýchať, ale aj pripravovať jedlo na Štedrú večeru.

Od podlahy až po epedy

Ak už komplexné upratovanie, tak je ideálne si dať vyčistiť aj podlahy, vytepovať koberce, epedy, matrace a paplóny vyložiť na mráz. Tento zvyk našich starých mám, mnohí obyvatelia panelákov, ale aj domov už opustili. Pritom je to skvelá taktika, pre zdravý spánok počas zimy. Zimné mesiace sú ideálnym obdobím na množenie roztočov v perinách. Ak  vankúše a paplóny pravidelne vystavíte mrazu, schopnosť roztočov prežiť a množiť sa výrazne klesne. Ak si dobre upracete, tak „otužovanie“ perín prospeje vášmu dýchaniu, zdravšiemu životu aj lepšiemu spánku.

Upratovanie ako darček

Spraviť si generálne vianočné upratovanie skutočne nie je maličkosť. Dá zabrať celej rodine a čím sú ľudia starší, tým menej vládzu. Možno dnes premýšľate, aký darček venovať svojim rodičom a starým rodičom. Generálne vianočné upratovanie môže byť správnou voľbou. Obsahuje umývanie okien, tepovanie, čistenie skríň, chladničky, spotrebičov, jednoducho vyčistí sa celý interiér. Vianoce sa môžu potom stráviť vo voňavom a čistom domove. Aj spoločný rodinný darček v podobe vianočného upratovania znamená, že si vychutnáte vianočné sviatky s rodinou, v pokoji, bez zhonu, ale budete mať pritom precízne upratané.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.