...

Čistenie koženej sedačky

Čistenie kožených sedačiek Bratislava

Vykonávame kvalitné čistenie kožených sedačiek, kožených kresiel, kožených stoličiek a iného koženého nábytku s následnou impregnáciou.

Koža je pevná, pružná a dobre sa prispôsobí tvaru tela. Nesmieme však zabudnúť, že je to prírodný materiál. Vďaka pravidelnej starostlivosti je koža priliehavá, elastická, zachováva si formu a predlžuje sa jej životnosť. Dýcha a zároveň je pevná a odolná. Koža má aj charakteristickú vôňu. Koža si skrátka zaslúži mimoriadnu odbornú starostlivosť.

Kúpa koženej sedacej súpravy nie je lacná záležitosť. Zverte čistenie koženej sedačky do našej odbornej starostlivosti. Navrátime vašej sedačke stratený vzhľad a elasticitu. S výsledkom budete spokojní. Neváhajte si prečítať naše referencie.

Obrázok
Viac ako 28 rokov skúseností

Postup pri čistení koženej sedačky a následnej impregnácií

Jedná sa o veľmi šetrnú metódu čistenia kožených a koženkových sedačiek. Touto metódou je možné vyčistiť aj najrôznejšie druhy škvŕn a nečistôt, napríklad popísané miesta perom, plniacich pier okrem liehových fixiek.

Koženú sedačku najprv očistíme len vlhkou špeciálnou handričkou. Potom začneme veľmi šetrne čistiť s čistiacim prostriedkom všetky škvrny a usadené nečistoty s povrchu koženej sedačky. Nanesieme na koženú sedačku prostriedok na čistenie a omladenie kože, následne ho ručne zapracovávame do koženej sedačky špeciálnymi kefkami a utierkami.

Nasleduje impregnácia koženej sedačky. Po dôkladnom vyčistení vám sedačku naimpregnujeme. Impregnácia pomáha k stabilizácií farieb a tiež zaisťuje pružnosť kože, zabraňuje prenikaniu vody a vlhkosti, taktiež zabraňuje vysúšaniu a následnému popraskaniu kože, zvyšuje odolnosť proti zašpineniu a má dlhodobý účinok.

Výhody čistenia kože

Odstránenie škvŕn a ďalších nečistôt
Predĺženie životnosti
Obnovenie pôvodnej farby kože
Šetrný prístup k materiálu

Ktoré lokality obsluhujeme

Čistenie koženej sedačky vám ponúkame v Bratislave a v týchto lokalitách :

Rusovce, Čuňovo, Jarovce, Marianka, Stupava, Lozorno, Pernek, Malinovo, Miloslavov, Rovinka, Dunajská Lužná, Zálesie, Slovenský Grob, Ivánka pri Dunaji, Bernolákovo, Nová Dedinka.

Rakúsko (Berg, Hainburg, Kittsee, Wolfsthal).
Maďarsko  (Rajka, Dunakiliti).

Mapa

Neváhajte nás kontaktovať alebo si prezrite kompletný cenník.

Tipy a rady – ako sa starať o koženú sedačku

Kožené sedacie súpravy predstavujú naozajstný luxus, do ktorého investujeme nemalé peniaze. Avšak o to viac je potrebné o tento luxusný nábytok správne starať, aby nám vydržal čo najdlhšie ako nový. Medzi koženými sedacími súpravami sa nakoniec vyskytujú aj žiadané historické kúsky, pri ktorých sa oplatia aj renovácie. Kvalitná koža jednoducho nestráca hodnotu.

Oproti bežným čalúneným sedačkám vydržia tie kožené i mnohonásobne dlhšie a to aj pri veľmi častom užívaní a menej šetrnom zaobchádzaní. Bez pravidelnej a  starostlivosti to však nepôjde. Koža je prírodný materiál, ktorý neustále pracuje, preto koža pravidelnú starostlivosť vyložene vyžaduje. Predĺžime tak jej životnosť a udržíme trvalo pekný vzhľad a lesk.

Priame slnečné žiarenie a nadmerné teplo (napríklad od krbu či radiátorov), to sú dvaja úhlavný nepriatelia kožených sedacích súprav. Koženú sedačku nesmieme stavať k akémukoľvek zdroju tepla (nízkoteplotné podlahové kúrenie nemá žiadny vplyv) a v lete je potrebné zabezpečiť, aby na ňu nesvietilo po celý deň slniečko.

Vadiť však môže aj intenzívne svetlo umelé. Vplyvom priameho slnečného žiarenia a tepla začne koža strácať svoju prirodzenú vlhkosť, pružnosť, farbu aj lesk, načo môže začať praskať. A praskliny už neopravíme, najviac sa ich môžeme snažiť nejako zamaskovať, zakryť (napríklad prikrývkou). Lenže práve prirodzený vzhľad kože je tým, čím sa chceme kochať, nie kusom látky. A minimálna vzdialenosť od zdroja tepla? Aspoň 0,5 metra, lepšie však ešte oveľa väčší.

Koženú pohovku a kreslá, ale aj iný nábytok s koženým čalúnením, je potrebné aspoň raz týždenne utrieť vlhkou, čistou handrou, alebo hubkou. Aspoň raz za mesiac je potom potrebné ako pokožku ošetriť špeciálnym krémom, alebo pastou, ktorá je určená na ošetrovanie kožených sedačiek.

Raz za pol roka je navyše potrebné kožu impregnovať. Za týmto účelom sa predávajú spreje obsahujúce oleja. Pred každou impregnáciou je ale treba kožu dôkladne vyčistiť.

Princípom čistenia kože je zbaviť koženú sedaciu súpravu všetkého prachu a nečistôt. Potom je treba odstrániť všetky usadené škvrny (vyberieme vhodný špeciálny prostriedok vhodný pre konkrétny druh kože). Na záver je potom potrebné sedaciu súpravu naimpregnovať.

Použiť však možno aj jednoduché domáce metódy. Napríklad mastných fľakov sa zbavíme trochou magnézia. Stačí ho naniesť na škvrnu a nechať niekoľko hodín pôsobiť. Potom všetko vysajeme vysávačom a miesto utrieme vlhkou handrou.

Rýchle čistenie môžeme vykonať napríklad vlhčenými detskými obrúsky. Novotu koži dodá horúce mlieko, do ktorého namočíme čistý handru, vyžmýkame a použijeme. Do sucha je potom najlepší sedaciu súpravu otrieť kusom zamatu.

Čo nie je možné z kože zaručene odstrániť, to sú liehové fixy. Ak máte preto malé deti, radšej si počkajte vôbec s kúpou koženej sedacej súpravy. Vyčistiť možno ceruzku, pastelky a dokonca aj pero. S takýmito nečistotami nám pomôže obyčajná školská guma z papiernictva (tá biela so slonom). Guma navyše funguje aj na iné nečistoty, špinu, hlinu a blato. Suché nečistoty jednoducho vygumuje a miesto dočistíme vlhkou handrou.

Najmä svetlé kožené sedačky sa veľmi rýchlo špinia a aby ste ich nemuseli čistiť každý druhý deň, nesadajte si na sedačku v džínsoch, v bunde, alebo v opasku. Problémové je aj vlhké oblečenie. Ak napríklad prídete zvonku, bežte sa ihneď prezliecť do čistého a suchého.

Podobne na sedačku neklaďte noviny alebo časopisy, ktoré môžu púšťať farbu a kožu ušpiniť. Ničiteľom kožených sedačiek je tiež ľudský pot, preto si aspoň na leto kúpte prehoz. Vyberajte ale taký, ktorý nepúšťa farbu. Prikrývka pre vás bude nevyhnutná aj v prípade, že čakáte návštevu malých detí.

Vôbec najťažšie je to s koženou sedačkou v domácnostiach s malými deťmi, psami, alebo mačkami. V takýchto prípadoch deti, alebo miláčikov do obývačky radšej vôbec nepúšťajte – alebo to opäť vyriešte prikrývkou.

Predávajú sa tiež čistiace sady, ktoré obsahujú všetko potrebné pre bežnú údržbu kože. Jedna sada obvykle vystačí cca na ročnú údržbu v závislosti na tom, koľkokrát do roka údržbu vykonávate. Sady obsahujú spravidla balenia čističa kože (cca 200 ml), impregnáciu (cca 150 ml až 200 ml), kefku vhodnú na čistenie kože, ktorá nie je príliš tvrdá, aplikačnú hubku a utierku z mikrovlákna.

Máme stovky spokojných partnerov

Máme stovky poďakovaní od našich zákazníkov

Pozrite si výsledky našej práce

Pozrieť galériu
Tepovanie sedačiek Bratislava Upratovanie Bratislava Tepovanie kobercov Bratislava Umývanie okien Bratislava

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.

Často kladené otázky

Ceny nájdete v našom cenníku, podľa ktorého si presne vypočítate cenu objednaných služieb. Minimálna cena objednávky je 40 € vrátene dopravy.

Sedačka - cca 1 hodinu
Manželský matrac obojstranne – cca ½ hodinu
Koberce celoplošne cca 30 m2 – 1 hodinu
Doba tepovania v byte vo väčšine prípadov býva cca do 2 hodín

Matrace v zimnom období je dobre tepovať v doobednajších hodinách, ak na nich chcete večer spať. V letnom období sú suché za cca 4 hodiny.
Sedačka cca od 4 – 12 hodín
Koberce cca od 6 – 12 hodín

Pri umývaní okien je zahrnuté: umytie a následné vyleštenie skiel, kompletné umytie rámov, kľučiek, vonkajších a vnútorných parapet. Žalúzie vnútorné, vonkajšie a sitá sa počítajú zvlášť podľa presného cenníka.