...
Obrázok článku: Tepovanie v zime, je to možné?

Tepovanie v zime, je to možné?

Napísal Admin, dňa

Tepovanie je do istej miery mokrá forma čistenia. Preto sa mnoho ľudí obáva, že tepovanie cez zimu môže byť rizikové z hľadiska vysychania alebo kvôli zvýšeniu vlhkosti v interiéri. V praxi sa však tepovania počas zimy vôbec báť netreba.

Na vyschnutie stačí jeden jediný deň

Ak sa budeme baviť o vyschnutí kobercov po tepovaní a tak isto aj bežného čalúneného nábytku ako napríklad sedačka, tak z praxe možno povedať, že po tepovaní vyschnú predmety za 2 až 9 hodín. To samozrejme závisí ako od miery znečistenia, ale tak isto aj od ročného obdobia. V lete prirodzene schnú predmety rýchlejšieale nie je potrebné sa báť tepovania ani počas zimy. Práve naopak. Mnoho domácností v tomto období trpí na suchý vzduch, preto napríklad tepovanie môže byť ešte prínosom.

Zo skúseností možno povedať, že ani v zimnom období, počas bežnej vykurovacej sezóny, netrvá vyschnutie dlhšie ako jeden deň. Ak sa ráno začne s tepovaním, večer už môžete oddychovať na vynovenom gauči.

Vďaka tímovej práci je čas tepovania výrazne kratší

Pri otázke či tepovať v zime alebo nie, zohráva dôležitú úlohu aj rýchlosť, za aký čas bude priestor vytepovaný. Preto sa pred objednávkou tepovania uistite, že k vám nepríde napríklad len jedna osoba s tepovačom. Z praxe spoločnosti Bodytep vyplynulo, že je omnoho efektívnejšie, ak tepovanie a čistenie realizuje viacero osôb naraz. Tým sa výrazne zníži čas potrebný na realizáciu čistenia a celé tepovanie aj s upratovaním máte prakticky za jeden deň, aj s kompletným presušením.

Na čo si dať v zime pozor?

Pri tepovaní v zime existujú isté malé obmedzenia, ktoré môžu predĺžiť vysychanie tepovaných predmetov. Prvým je, že je vhodné tepovať v čase, keď je už vykurovacia sezóna v plnom prúde. To znamená, že vzduch v miestnosti je vyhriaty na stabilnú teplotu. Tá je potom už prakticky totožná s teplotou v lete. Preto je vhodné tepovanie odložiť o pár týždňov, napríklad v dobe, keď je daždivo, vonku vlhko a v bytoch či domoch sa ešte nekúri. Vtedy sa môže vysychanie skutočne predlžovať.

Dôležitým faktorom je aj vetranie. Po tepovaní je vhodné dobre vyvetrať. To platí aj v zime. Napríklad mrazivý vzduch je suchý a tak dokáže vytiahnuť z miestnosti dostatok vlhkosti veľmi rýchlo. Rozhodne sa teda netreba obávať, že by ste tepovanie mali odkladať až po Vianociach. Práve naopak, je vhodné tepovanie začleniť do portfólia predvianočného upratovania.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.