...

Tepovanie kobercov

Čistenie kobercov Bratislava

Pravidelné tepovanie kobercov je nevyhnutným pilierom starostlivosti o ne. Často sa stretávame s názorom, že stačí raz týždenne povysávať a to je všetko, ale je to dostatočné? Žiaľ, v žiadnom prípade nestačí.

Vysávanie je totiž povrchovým čistením. Dokáže odstrániť spravidla iba hrubú nečistotu, ktorú vidíme aj voľným okom. Veď to poznáte – rôzne omrvinky, chuchvalce a podobne. Problém je však s nečistotami, ktoré nevidíme.

Napríklad také prachové roztoče. Tieto škodlivé mikroorganizmy na vlastné oči bez mikroskopu nikdy neuvidíte, avšak pri zanedbanom koberci máte istotu, že tam sú. Hlboko, zažraté v jeho vláknach. Tieto malé pavúkovité parazity sú pôvodcom mnohých problémov v domácnosti.

Ak neabsolvujete pravidelné čistenie kobercov, tak prachové roztoče si na ňom zgustnú. Poškodzujú vlákna, ničia ich a radikálne tak znižujú jeho životnosť. Odrazí sa to aj na jeho vzhľade – koberec je spustnutý, fádny, na nerozpoznanie od dňa, kedy ste ho domov priviezli z obchodu. Nehovoriac o tom, že prachové roztoče sú spúšťačom rôznych alergických reakcií.

Poctivé, hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov si poradí s roztočmi, ale aj škvrnami a inými odolnými nečistotami.

Pozrite si prosím naše referencie počas našej 28 ročnej praxe.

Obrázok
Viac ako 28 rokov skúseností

Ako často absolvovať tepovanie kobercov?

Absolútny základ je minimálne raz ročne. Dokonca aj keď žijete v domácnosti sami, tak rok je dostatočne dlhý čas na to, aby sa do koberca dostalo množstvo prachových roztočov. Nehovoriac o iných nečistotách.

Ak žijete v domácnosti s viacerými členmi, prípadne máte domáce zvieratá, nie je na škodu absolvovať čistenie kobercov aj dvakrát do roka. To isté platí, ak je koberec umiestnený vo frekventovaných priestoroch – napríklad niekde v podniku.

Cena tepovania kobercov nie je natoľko vysoká, aby vám urobila škrt cez rozpočet. Verte nám, radšej investovať do starostlivosti, ako každý rok-dva kupovať úplne nový koberec, lebo ten predošlý dorazil na koniec svojej živnosti.

Postup tepovania kobercov

Naša práca stojí na dvoch pilieroch – dlhodobá prax a skúsenosti (už vyše 28 rokov), v spolupráci s špičkovou technikou. Na tepovanie kobercov totiž používame výhradne vysokokvalitné prístroje značky Kärcher.

Sú postavené na najnovšej technológii. Dokážu preniknúť až na koreň vlásočníc koberca a odstrániť odtiaľ aj zažratú špinu. Fľaky, škvrny, roztoče, zvyšky jedál, biologický odpad, hrubé nečistoty, srsť, vlasy – žiaden nepriateľ zoči-voči špičkovej technike neprežije. Samozrejme, je potrebné vedieť ju používať. Od toho sú tu naši školení profesionáli.

Aký je teda postup tepovania kobercov?

V prvom rade si poriadne obzrieme, s čím máme tú česť. Iné je totiž tepovanie kobercov s dlhým vlasom, iné čistenie kobercov s krátkymi vlásočnicami. Pozrieme sa na jeho veľkosť, mieru znečistenia a, samozrejme, vypočujeme si vaše požiadavky.

Potrebujeme prístup k celej ploche koberca, preto je z neho potrebné odsunúť nábytok a iné prekážky. Až potom sa môžeme pustiť do práce.

Pri tepovaní kobercov na ne nanášame ekologické chemické prípravky značky Kärcher. Majú antialergický charakter a predovšetkým sú šetrné k vlásočniciam. Dokonale likvidujú špinu aj v hĺbke vlákna a koberec zanechajú príjemne voňavý a s pocitom novoty.

Na samotné čistenie kobercov používame špičkové hĺbkové vysávače s funkciou tepovania. Moderná technológia však nestačí, je potrebný aj vyškolený profesionálny personál. Naši pracovníci vždy tepujú koberce vo dvojici, čím skrátia celý proces na polovicu.

Pripravte sa na to, že čistenie zaberie približne hodinu. Závisí to od miery znečistenia koberca a jeho veľkosti. Dĺžka schnutia je tiež individuálna, spravidla sa pohybuje v horizonte od 3 do 9 hodín. Opäť na ňu vplýva veľkosť čistenej plochy, ale aj priedušnosť priestorov a podobne.

Ako vyčistiť koberec svojpomocne?

Určite nezanedbávajte pravidelné vysávanie. Aj keď neodstráni naozaj zažratú špinu, ak by ste koberec z času na čas nepovysávali, iba urýchlite jeho znehodnotenie.

Keď však príde na tepovanie, radšej ho zverte do rúk profesionálom. Stretávame sa totiž s tým, že naši klienti si vlastnoručným mechanickým čistením koberca narobili škody. Nič totiž nenahradí kvalitnú techniku v ruke profesionála. Žiadna kefa, ani vedro so saponátom, ani predražený elektrický čistič. 

Ak teda hľadáte odpoveď na otázku – ako vytepovať koberec? – tak jedine s pomocou profíkov.

My sme vám k dispozícii. Tepovaniu kobercov v Bratislave a okolí (ale aj ďalším čistiacim službám – napríklad tepovaniu sedačiek, umývaniu okien, ale aj upratovanie celých domácností a priestorov) sa venujeme už 28 rokov.

Obrázok

Čistenie kobercov v Bratislave a okolí

Sme pripravení vyhovieť vašim špecifickým požiadavkám. Tepovanie kobercov ponúkame pre domácnosti, aj komerčné prevádzky. Ak máte koberec, my ho vieme vyčistiť.

Rozumieme, že niekedy nie je možné tepovať koberce za dňa. Stretávame sa s tým napríklad pri gastro-prevádzkach, hoteloch a iných podnikoch. Na základe dohody vám vieme ponúknuť aj tepovanie kobercov v nočných hodinách či mimo bežnej prevádzkovej doby.

Kam všade za vami prídeme? Neváhajte nás kontaktovať, ak potrebujete tepovanie kobercov v Bratislave, či týchto lokalitách: Čuňovo, Jarovce, Rusovce, Záhorská Bystrica, Marianka, Stupava, Lozorno, Pernek, Malinovo, Miloslavov, Rovinka, Dunajská Lužná, Zálesie, Ivanka pri Dunaji, Bernolákovo, Nová Dedinka, Slovenský Grob a Svätý Jur.

Mapa

Cena tepovania kobercov

Rozumieme, že toto je mimoriadne dôležitá otázka. Koľko ma čistenie kobercov bude stáť?

To závisí od jeho veľkosti. Mernou jednotkou je meter štvorcový. U nás vždy dostanete finálnu cenu tepovania kobercov, žiaden horizont od-do. V každom prípade teda už vopred viete, na čom ste.

Náš kompletný cenník nájdete na tomto odkaze.

Máme stovky spokojných partnerov

Máme stovky poďakovaní od našich zákazníkov

Pozrite si výsledky našej práce

Pozrieť galériu
Tepovanie sedačiek Bratislava Upratovanie Bratislava Tepovanie kobercov Bratislava Umývanie okien Bratislava

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.

Často kladené otázky

Ceny nájdete v našom cenníku, podľa ktorého si presne vypočítate cenu objednaných služieb. Minimálna cena objednávky je 40 € vrátene dopravy.

Sedačka - cca 1 hodinu
Manželský matrac obojstranne – cca ½ hodinu
Koberce celoplošne cca 30 m2 – 1 hodinu
Doba tepovania v byte vo väčšine prípadov býva cca do 2 hodín

Matrace v zimnom období je dobre tepovať v doobednajších hodinách, ak na nich chcete večer spať. V letnom období sú suché za cca 4 hodiny.
Sedačka cca od 4 – 12 hodín
Koberce cca od 6 – 12 hodín

Pri umývaní okien je zahrnuté: umytie a následné vyleštenie skiel, kompletné umytie rámov, kľučiek, vonkajších a vnútorných parapet. Žalúzie vnútorné, vonkajšie a sitá sa počítajú zvlášť podľa presného cenníka.