...
Obrázok článku: Pravidelne vysávam, musím tepovať?

Pravidelne vysávam, musím tepovať?

Napísal Admin, dňa
v kategórii Upratovacie služby

Vysávate každý týždeň, niekedy aj viac ráz do týždňa. Potom je na mieste otázka, či tepovanie skutočne potrebujete. Odpoveď je áno a dôvodom nie je to, že by ste vysávali nekvalitne.

Neostávajte pri povrchu

Prechádzanie vysávačom po akomkoľvek povrchu, okrem toho pevného, kde naozaj urobí kvalitnú službu, znamená, že ostanete pri povrchu. Ide doslova o pár milimetrov, odkiaľ je vysávač schopný vytiahnuť špinu. V princípe berie len tú povrchovú nečistotuČastice, ktoré pripadnú do hlbších štruktúr sedačky alebo koberca ostávajú nepovysávané. A čím viac vysávate, tým viac špiny sa ukladá v hĺbke. Môžete sa o tom presvedčiť jednoducho. Dajte niekedy pravidelne vysávaný koberec na prašiak a uvidíte, ako z neho bude valiť prach. Lenže prášenie koberca na rozdiel od tepovania, koberec výrazne poškodzujeTepovaním tak dosiahnete hĺbkové čistenie bez poškodenia vlákien.

Čistenie je ekologické

Pri vysávaní nepoužívate žiadne čistiace prostriedky. Pri tepovaní neostáva teda len pri suchom čistení, ale materiál doslova preperiete do hĺbky. To je veľmi výhodné aj pre vankúše, či matrace, ktoré nemôžete preprať napríklad v rukách alebo v práčke. Ak si napríklad zvolíte techniku a čistiace prostriedky Kärcher, máte istotu, že ide o ekologické čistenie a spĺňajú najvyššie normy. Ak sa však pozriete na ich výsledky, často neuveríte vlastným očiam. Koberce a tkaniny budú vyzerať o poznanie lepšie.

Zlepší vysávanie vzhľad koberca?

To  je veľmi dôležitá otázka, ktorú si treba položiť, ak chcete vedieť, či je potrebné tepovať. Ak ste si práve nerozsypali na koberce omrvinky, tak je viac ako pravdepodobné, že po vysávaní žiadne výrazné oživenie tkaniny neuvidíte. No skúste si porovnať fotografie kobercov pred a po tepovaní. Je tam diametrálny rozdiel. Možno dnes vám príde váš koberec stále pekný, no je to tým, že jeho farby vďaka prachu a nečistotám pomaly slabnú. No stačí prejsť tepovačom a uvidíte markantný rozdiel vo farbáchBude skutočne takmer ako čerstvo kúpený. A to aj po rokoch používania.

Pri tepovaní sa nenarobíte

Výhodou tepovania oproti vysávaniu je aj to, že sa príliš nenarobíte. Zavoláte si firmu a môžete si napríklad vybehnúť s rodinou na vychádzku do prírody a využiť tepovanie napríklad aj cez sviatky alebo víkendy. Či už ráno, na obed, alebo aj večer podľa vašich potrieb. Navyše tepovanie skúsenou firmou je veľmi efektívne, nakoľko viacero pracovníkov dokáže skrátiť čas tepovania skutočne na minimum. V priebehu pár hodín máte bývanie čisté, obnovené a krásne voňavé aj žiarivé.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.