...
Obrázok článku: Prečo hĺbkovo čistiť koberce?

Prečo hĺbkovo čistiť koberce?

Napísal Admin, dňa
v kategórii Tepovanie kobercov

Vysávate každý týždeň a niekedy aj viac krát. Preto sa možno pýtate, prečo by ste mali čistiť koberce aj hĺbkovo? Lenže hĺbkové čistenie nie je pre ľudí, ktorí sa boja vysávača. Naopak, predstavuje potrebný doplnok k správnemu čisteniu domácnosti.

Čo je to hĺbkové čistenie?

Ako už samotný názov napovedá, hĺbkové čistenie kobercov znamená komplexné prečistenie tkaných kobercov aj do najhlbších štruktúr. Žiadny domáci vysávač nedokáže vytiahnuť nečistoty z hlbokých vrstiev tkanín. Tam sa dostávajú pravidelným chodením po koberci a zatláčaním hlbšie do štruktúry. Dosah vysávača je len pár milimetrov od povrchu, ale hĺbkové čistenie ide skutočne až do spodných častí, odkiaľ špinu doslova vyperie.

Hĺbkové čistenie je šetrnejšie

Pridať sací výkon na vysávači v presvedčení, že koberec vysajete hlboko, neprináša v praxi veľa úspechov. Často spôsobí dokonca viac škody ako úžitku. Vysoký sací výkon poškodzuje tkaninu koberca a rovnako nedokáže vyčistiť koberec tak hĺbkovo ako tepovanie. Tepovanie je šetrné k tkanine a čistí pomocou vody, ktorá prenikne aj do najhlbších štruktúr, odkiaľ ju spolu so špinou šetrne vysáva.

Kedy potrebujete hĺbkové čistenie

Hĺbkové čistenie je vhodné realizovať ako doplnok k bežnej starostlivosti o koberce aspoň raz ročne. Potom sú tu dôvody, kedy je vhodné spraviť hĺbkové čistenie aj viac krát v roku. Ide o prípady, keď:

  • Koberec je vizuálne znečistený – to znamená, že je na ňom vidieť fľaky od nápojov, jedla alebo obsahuje stopy po „nehodách“ domáceho miláčika.
  • Pach v miestnosti – možno ste všetko umyli, utreli prach, ale neustále máte pocit ťažkého vzduchu. To môže byť práve spôsobené tým, že v koberci je usadeného veľa prachu, roztočov, nečistôt. Deje sa to hlavne pri starostlivosti o domácich miláčikov.
  • Po sťahovaní – je to ideálna možnosť ako si do nového domu priniesť aj koberce takmer ako nové.

Čo je výsledkom hĺbkového čistenia?

S výsledkom  bežného vysávania sa nedá ani porovnať. Hĺbkové tepovanie vráti žiarivosť a farbu vášmu  kobercu. Vytepuje z neho nečistoty, roztoče, fľaky. Získate tak:

  • Krajší a sviežejší koberec.
  • Zbavíte sa prachu a roztočov.
  • Zmiznú fľaky od jedla aj nápojov.
  • Oživíte farby
  • Koberec bude vyzerať rovnako žiarivo, ako keď bol nový.

To všetko je možné vďaka hĺbkovému čisteniu, ktoré je omnoho šetrnejšie a zároveň aj efektívnejšie ako prášenie kobercov na prašiakoch.

Nemusíte sa báť poškodenia

Výhodou hĺbkového čistenia realizovaného profesionálnou firmou je rýchle vyčistenie kobercov, minimálne premočenie a šetrná aplikácia chémie. Pri hĺbkovom čistení kobercov je potrebné dbať na správny výber čistiaceho prostriedku a zároveň nastaviť optimálne mokré čistenie. Aj vďaka tomu je hĺbkové čistenie precízne, šetrné a súčasne rýchle. Už večer je možné po koberci chodiť, hoci bol ráno čistený.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.