...
Obrázok článku: Tipy na čerstvý a „zdravý“ vzduch doma

Tipy na čerstvý a „zdravý“ vzduch doma

Napísal Admin, dňa
v kategórii Upratovacie služby

Faktom je, že väčšina ľudí trávi drvivú časť svojich dní v interiéroch. Niet sa čomu diviť – takýto životný štýl je totižto jedným z trendov posledných rokov. V súvislosti s touto skutočnosťou sa čoraz viac skloňujú slovné spojenia, akými sú napríklad zdravé bývanie, zdravé vnútorné prostredie či čerstvý vzduch v domácnosti a vôňa domova. Ako docieliť, aby sa tieto prosté slovné spojenia premenili na realitu vašich domovov?

4 tipy, ako na to + voňavý bonus na záver

Upratujte a umývajte – základom je čistota

Nalejme si čistého vína, čerstvého a zdravého vzduchu sa nedočkáme v domácnosti, ktorá bude špinavá a zaprášená. Koniec koncov, nie nadarmo sa hovorí, že čistota je základom života. Aby ste sa úspešne vyhli všetkým nepríjemnostiam a alergiám, ktoré môže so sebou prinášať zanedbané a zaprášené prostredie, dbajte na umývanie okienvysávanie kobercovutieranie prachu a umývanie podlahy. Dajte si však pozor na agresívne čistiace prostriedky, ktorými by ste si mohli narobiť viac škody ako úžitku.

Nepodceňujte potrebu tepovania

Vedeli ste, že tepovanie koberca, sedačky či postele nie je nevyhnutné len pri viditeľnom znečistení? Špina a roztoče sa totižto môžu ukrývať aj v napohľad čistých kobercoch, čalúnenom nábytku alebo posteliach.

Hĺbkovým tepovaním kobercov, sedačiek a postelí dokážete úspešne odstrániť nielen starú špinu, fľaky a prach, ale taktiež škodlivé roztoče, alergény, plesne či nechcené pachy. Jednou z jeho najväčších výhod je, že netrvá dlho a je šetrné k tepovaným predmetom.

Porozmýšľajte nad systémom vetrania

Počuli ste už o kompaktných systémoch vetrania s rekuperáciou tepla, ktoré zabezpečujú neustále čerstvý vzduch v domácnostiach? Využívajú sa predovšetkým v moderných novostavbách. Medzi ich najväčšie výhody teda patrí prívod čerstvého vzduchu do izieb, odvod použitého vzduchu z kuchynských a kúpeľňových priestorov či spätné získavanie tepla. Samozrejme, nie každý si môže podobné systémy vo svojej domácnosti dovoliť. Alternatívou je pravidelné vetranie.

Pomôže aj pravidelné vetranie

Skvelým spôsobom, ako zabezpečiť efektívnu výmenu vzduchu, ktorou eliminujete koncentráciu škodlivých látok v interiéroch, je nárazové vetranie. Prebieha pri zatvorených dverách a dokorán otvorených oknách. Čo sa týka dĺžky nárazového vetrania, tá sa prirodzene odvíja od aktuálnej vonkajšej teploty. Kým v zimnom období postačí na úplnú výmenu vzduchu v miestnosti približne 5 minút, pri letných teplotách budete potrebovať aj pol hodinu.

Mimochodom, vedeli ste, že za optimálnu vlhkosť v domácnosti sa považuje približne 40 až 60 %? Zatiaľ čo nižšia vlhkosť môže spôsobovať podráždenie kože, očí či slizníc, tak vyššia vlhkosť so sebou prináša riziko vzniku škodlivých plesní.

Voňavý bonus na záver

Ako sme avizovali už o čosi vyššie, pridávame aj drobný, v tomto prípade voňavý, bonus na záver. Čerstvý a zdravý vzduch si dokážete vo vašej domácnosti zabezpečiť aj rôznymi voňavými trikmi. Máme na mysli napríklad esenciálne olejebytové parfumyvonné tyčinky a vonné sviečky či podomácky vyrobené osviežovače vzduchu. S takýmito vďačnými vychytávkami naberie povestné slovné spojenie vôňa domova úplný iný rozmer.

Tak, ktorý z našich tipov na čerstvý a zdravý vzduch vyskúšate u vás doma?

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.