...
Obrázok článku: Vplyv tepovania kobercov na ich životnosť a vzhľad

Vplyv tepovania kobercov na ich životnosť a vzhľad

Napísal Admin, dňa
v kategórii Tepovanie kobercov

Vo svojej domácnosti si určite zakladáte nielen na pohodlí, ale aj na tom, ako vyzerá. Starostlivo vyberáte nábytok, farby stien či doplnky a výsledkom je perfektne zladený interiér. Dôležitým aspektom, ktorý často prehliadame, ale pritom má významný vplyv na atmosféru domova, sú koberce.

Vnášajú do interiéru teplo domácnosti, nehovoriac o ich význam z hľadiska dizajnu. Koberce naše milované. Sú symbolom pohodlia, útulnosti a elegancie. Aj ten najkrajší koberec sa však časom stane obeťou špiny, rozliatych tekutín a každodenného opotrebovania. Meniť ho vždy, keď vybledne, je však nezmysel. Vďakabohu tu máme šikovný spôsob, ako predĺžiť jeho životnosť a obnoviť zašlú krásu. Je ním tepovanie kobercov. V tomto texte vám povieme čosi o tom, prečo by ste svojim kobercom pravidelne mali dopriať takúto “očistnú kúru”.

Tepovanie kobercov im vdýchne nový život

Koberce prispievajú k celkovému estetickému vyzneniu vášho domova. Okrem toho robia miestnosť útulnou a sprostredkujú komfort. A dokážu očariť aj návštevu, to bezpochyby. Avšak bez ohľadu na to, aký vycibrený vkus a šťastnú ruku pri výbere máte, zanedbaný, zaprašený a špinavý koberec spôsobí, že celá miestnosť pôsobí zlým dojmom. 

Z tohto hľadiska je tepovanie kobercov nenahraditeľné. Poctivé hĺbkové čistenie zohráva kľúčovú úlohu pri oživení ich vzhľadu. Odstraňuje zanesenú špinu, alergény a škvrny, s ktorými si bežné vysávanie neporadí. A to ani vtedy, ak ho poctivo praktizujete každý víkend. Vysávač totiž odstráni iba povrchové nečistoty, zatiaľ čo skutočná špina je zažratá hlboko vo vláknach koberca. Nuž a práve dôkladným odstránením týchto nahromadených častíc oživíte farby, ale aj dotykovú textúru a mäkkosť koberca. Dokážete doslova obnoviť jeho zašlú slávu. Ak je tepovanie kobercov odvedené profesionálne, bude vyzerať ako v deň, keď ste si ho priviezli z obchodu.

sluzba tepovania kobercov bratislava

Predĺžte životnosť kobercov 

Myslite tiež na to, že pravidelné hĺbkové čistenie pomáha zabrániť nezvratným škodám. Časom špina oslabuje vlákna koberca, spôsobuje nielen ich ošumelý vzhľad, ale aj trhanie a poškodenie. Výmena koberca je nákladnou a časovo náročnou záležitosťou. Starý musíte vyhodiť, nájsť a objednať alebo doviezť nový. Stojí vás to zbytočné peniaze, námahu, nervy a čas. Pritom cena tepovania kobercov je mimoriadne dostupná. Nezabudnime ani na zdravotné aspekty. Nahromadené dráždivé častice a roztoče môžu spôsobiť či zhoršiť príznaky alergie na prach, ale aj iné respiračné či kožné problémy. Hĺbkové čistenie a tepovanie kobercov odstraňuje tieto škodlivé látky. Prach patrí medzi najdráždivejšie alergény a koberec, vzhľadom na svoju plochu, je preňho ideálnym domovom.

 Tepovanie kobercov tiež pomáha bojovať proti jednému zo skrytých nepriateľov: vlhkosti. Tá v extrémnych prípadoch môže spôsobiť až rast plesní a húb. Týchto neželaných hostí nielenže sprevádzajú nepríjemné zápachy, ale môžu tiež ničiť jeho vlákna a predstavujú tiež aj zdravotné riziko. Nielen alergia na prach, ale aj rôzne mikroorganizmy sú rizikovým faktorom, ktorý často prehliadame.

Profesionálne tepovanie kobercov

Zatiaľ čo pravidelné vysávanie a odstraňovanie škvŕn sú dôležité v rámci pravidelnej údržby, nedosiahnu taký dlhodobý efekt, ako profesionálne tepovanie kobercov. Ak chcete maximálnu a trvácnu kvalitu, odporúčame využiť služby odborníkov. Sme vám k službám. Ak potrebujete tepovanie kobercov v Bratislave a okolí, radi vám poskytneme kvalitu na tej najvyššej úrovni.

 Naši profíci disponujú znalosťami a najmä bohatými skúsenosťami z praxe. Sú vyzbrojení  špecializovaným vybavením potrebným na ozaj dôkladné tepovanie kobercov. Postarajú sa o to, aby žiadna špina, akokoľvek hlboko vo vlákne sa skrýva, neprežila. Nedajú žiadnu šancu škvrnám, alergénom, ani žiadnym nežiadúcim časticiam.

Cena tepovania kobercov v našej réžii je finálna, nefungujeme systémom “od”. Je vždy presne určená, okrem dopravy k nej už nič nepriratávame. Vopred si teda presne viete vyrátať, na koľko vás procedúra vyjde. Vynásobte sumu dvomi (odporúčame absolvovať profi tepovanie kobercov aspoň 2x do roka) a viete presný ročný náklad.

Neváhajte nás kontaktovať ak ak váš koberec potrebuje obnoviť “zašlú slávu”.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.