...
Obrázok článku: 8 otázok o tepovaní kobercov, ktoré sa najčastejšie pýtate

8 otázok o tepovaní kobercov, ktoré sa najčastejšie pýtate

Napísal Admin, dňa
v kategórii Tepovanie kobercov

Dáva zmysel, že pred prvým využitím našich služieb chcete dostať odpovede na svoje otázky. Profesionálne tepovanie kobercov, to tiež nie je niečo, čo využívate každý deň a zvedavosť je teda na mieste. Zozbierali sme najčastejšie sa opakujúce otázky a spísali sme pre vás odpovede na ne.

Aké stroje používate?

V našej spoločnosti používame výhradne prístroje na tepovanie Kärcher. Hĺbkové vysávače od tejto spoločnosti sú mimoriadne efektívne a používajú najnovšie technológie. Pri čistení koberca idú až ku koreňom jeho vlásočníc, odkiaľ vyzbierajú všetku usadenú a zažratú špinu.

Spoľahlivo si poradia so zárodkami plesní, baktérií, prachom, fľakmi, škvrnami, srsťou a vlasmi, a mnohými ďalšími, voľným okom neviditeľnými, časticami. Prístroje na tepovanie Kärcher sú vyvinuté a určené presne na profesionálne vykonávanie tejto činnosti. Naši zamestnanci sú na ich používanie vyškolení.

Akú chémiu používate?

Rovnako, ako pri technike, aj pri chemických čistiacich prostriedkoch siahame po značke Kärcher, s ktorou máme výhradne pozitívne skúsenosti.

Používame prostriedky, ktoré majú antialergický charakter, sú šetrné ku kobercovým vláknam, ale aj k životnému prostrediu. Vďaka ich jemne alkalickým vlastnostiam na seba v hĺbke koberca naviažu všetky nečistoty. Celý tento proces je ekologický a nedráždivý, nedochádza teda k uvoľňovaniu žiadnych škodlivín.

Koberce ostanú vďaka týmto čistiacim prostriedkom nielen krásne voňavé, ale získajú tiež svoju pôvodnú farbu a tvar.

Koľko trvá tepovanie?

Neexistuje univerzálna odpoveď na túto otázku, pretože samotná dĺžka tepovania závisí od viacerých faktorov, okrem iného:

  • veľkosti tepovanej plochy,
  • miery znečistenia,
  • intenzity čistenia.

Naši pracovníci vždy tepujú vo dvojici, celý proces je tým skrátený na polovicu. Rátajte však s tým, že čistenie môže zabrať jednu až dve hodiny.

Ako dlho koberec schne?

Opäť otázka, pri ktorej sa nedá paušálne odpovedať. Na našom webe uvádzame dĺžku schnutia 3 až 9 hodín.

Opäť tu pôsobí viacero skutočností. Ak je miestnosť s kobercom dobre vetraná, je v nej priaznivá teplota a nízka vlhkosť, koberec môže uschnúť aj za uvedené tri hodiny. Ak bol však mimoriadne znečistený a tým pádom bol aj proces tepovania intenzívnejší, schnutie sa predĺži. Nehovoriac o tom, že v zimných mesiacoch a v prostrediach so zvýšenou humiditou trvá schnutie vo všeobecnosti dlhšie.

Aká je cena tepovania?

Finálna cena tepovania závisí od veľkosti čistenej plochy, pričom mernou jednotkou je meter štvorcový koberca. Cenu vám vždy vypočítame finálne, nikdy nie v horizonte „od do“. Do ceny zarátavame aj dopravu v Bratislave v hodnote 10 eur. Celý náš cenník si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Ako často absolvovať tepovanie?

Odporúčame profesionálne tepovanie kobercov absolvovať aspoň dvakrát do roka. Ak bývajú vaše koberce mimoriadne vyťažované, chodí po nich veľké množstvo ľudí, prípadne domáce zvieratá, alebo žijete v prašnom prostredí, nie je na škodu absolvovať ho aj trikrát. Tri tepovania ročne odporúčame aj v domácnostiach, v ktorých žijú alergici a ľudia s respiračnými problémami.

Tepujete iba v Bratislave?

Naša služba profesionálneho tepovania kobercov je vám k dispozícii v celej Bratislave. Okrem toho k vám radi prídeme aj do týchto lokalít: Čuňovo, Jarovce, Rusovce, Záhorská Bystrica, Marianka, Stupava, Lozorno, Pernek, Malinovo, Miloslavov, Rovinka, Dunajská Lužná, Zálesie, Ivanka pri Dunaji, Bernolákovo, Nová Dedinka, Slovenský Grob a Svätý Jur.

Okrem toho nás neváhajte kontaktovať, ak potrebujete tepovanie v rakúskom Bergu, Hainburgu, Kittsee či Wolfsthale, alebo v maďarskej Rajke či Dunakiliti.

Máte akékoľvek ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.