...
Obrázok článku: Správna starostlivosť o sedacie súpravy a gauče

Správna starostlivosť o sedacie súpravy a gauče

Napísal Admin, dňa
v kategórii Tepovanie sedačiek

Takmer každá miestnosť v dome alebo byte má svoj špecifický účel. Kúpeľňa slúži na každodennú hygienu, v kuchyni pripravujeme chutné dobroty a v spálni si doprajeme zaslúžený oddych. V prípade obývacej izby to však také jednoduché nie je. Odohráva sa tam totiž celá škála aktivít. Je preto veľmi dôležité, aby sa v nej všetci cítili príjemne.

Atmosféru obývacej izby dotvára najmä posedenie. Vďaka nemu dokážete vytvoriť priestor na čas strávený s rodinou, nezabudnuteľnú romantiku s vašou polovičkou či herný večer s priateľmi. Menšej skupine postačí dvojmiestna sedačka doplnená o taburetku, milovníci veľkých návštev si môžu vybrať priestranný gauč.

Výber vhodnej sedacej súpravy alebo gauča je však iba polovica úspechu. Rovnako dôležitá je aj správna starostlivosť, ktorá zaručí, aby vám posedenie vydržalo čo najdlhšie. Ako udržiavať gauče a sedacie súpravy?

Sedačka s textilným poťahom

Sedačky s látkovým poťahom sú veľmi obľúbené najmä vďaka rôznym farebným prevedeniam. Vybrať si môžete gauče s extravagantnými vzormi, ale aj v jemných neutrálnych farbách – jednoducho taký, ktorý perfektne zapasuje do vašej obývacej izby.

Ako sa starať o sedačku s textilným poťahom?

Sedačku s látkovým poťahom môžete klasicky povysávať alebo valčekom očistiť od prachu. Ak máte sedačku s odnímateľným poťahom, pokojne ho operte v práčke. Dôležitým krokom je aj impregnácia, ktorá sa postará o dlhotrvajúcu a sýtu farbu.

Pokiaľ je sedačka veľmi zašpinená, môžete zavolať profesionálov. Tepovacia služba sa postará aj o náročnejšie škvrny. Hĺbkové čistenie zbaví sedačku nečistôt, obnoví jej farbu a odstráni roztoče.

Sedačka z eko kože

Ekokoža alebo syntetická koža slúži ako náhrada pravej kože. Je skvelou alternatívou pre tých, ktorí hľadajú kožený vzhľad za nižšiu cenu. Okamžite zaujme aj širokou škálou farieb.

Ako sa starať o sedačku z ekokože?

Sedačka z ekokože si nerozumie s vysokými teplotami. Uistite sa preto, že nebude vystavená teplote vyššej ako 25°C. Prach, škvrny a iné nečistoty odstránite za pomoci vlhkej handričky, prípadne mydlového roztoku. Pri čistení nepoužívajte tvrdé kefy, ktoré by mohli sedačku poškodiť.

Kožená sedačka

Sedačky z kože sa vyznačujú luxusným a elegantným vzhľadom, a okamžite sa stanú dominantou každej izby. Vyššiu cenu kompenzuje dlhšia životnosť. Kožená sedačka vám pri správnej údržbe vydrží celé desaťročia.

Ako sa starať o koženú sedačku?

Menej náročné škvrny dostanete z koženej sedačky za pomoci vlhkej utierky. Ak chcete siahnuť po nejakom čistiacom prostriedku, vyberte si taký, ktorý je špeciálne určený na údržbu kožených sedačiek. Koža by mohla s klasickým prípravkom zreagovať a následne sa poškodiť.

Ak si na údržbu koženej sedačky netrúfate, objednajte si profesionálne čistenie koženej sedačky. Zaručíte tak, že čistenie dopadne na výbornú.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.