...
Obrázok článku: Upratovanie po maľovaní. Ako efektívne upratať?

Upratovanie po maľovaní. Ako efektívne upratať?

Napísal Admin, dňa
v kategórii Upratovacie služby

Upratovanie po vymaľovaní interiéru sa od bežného upratovania v mnohom líši. Maľovanie so sebou prináša radosť z čerstvej, čistej a voňavej omietky, ale rozhodne nejde o činnosť, ktorá sa zaobíde bez „vedľajších účinkov“.

Pozor na prach

Prach je nepriateľom čerstvej omietky. Hlavne preto, že ak sa do nej usadí, tak ju dokáže veľmi rýchlo znehodnotiť. Avšak po maľovaní sa môže v interiéri nachádzať prachu značné množstvo. Hlavne ak ste pred tým strhávali tapety, omietku, alebo škrabali pôvodnú farbu. Preto je potrebné upratať namokro a to aj v rohoch, drobných škárach, pod prahmi, jednoducho všade.

Pozor na „zabudnutú“ špinu

Nikto nemaľuje interiér, ktorý je plne zariadený. No niektoré veci ako napríklad radiátory alebo podlahy z priestoru neodnesieme. Ani zakrytie stačiť nemusí. Preto sa môže stať, že práve na týchto miestach ostanú zvyšky lepidiel a farieb, ktoré je potrebné precízne, no zároveň šetrne odstrániť. Tu je lepšie spoľahnúť sa na profesionálnu firmu, ktorá má s čistením po maľovaní skúsenosti. Používa čistiace prostriedky šetrné k materiálom ale neľútostné k farbám.

Pozor na okná

Z maľovania si často odnesú nelichotivé vysvedčenie práve okná. Zvyšky farby na rámoch či skle je nutné odstrániť čo najskôr a čo najšetrnejšie. Na okenné tabule je možné použiť čistiace prostriedky s obsahom alkoholu. Čo sa týka okenných rámov, je nutné zvoliť chémiu vzhľadom na materiál. Vždy sa však vyhnite abrazívnym čistiacim prostriedkom. Aj tu môže poradiť skúsená firma.

Upratovanie musí byť komplexné

Dôležité je, aby ste po maľovaní zrealizovali kompletné upratovanie. A to v celej izbe. Dokonca aj v skriniach, ktoré napríklad ostali v miestnosti, ale boli zakryté. Aj v nábytku sa dokáže usídliť mnoho čiastočiek prachu, ktoré sa následne dostanú do ovzdušia. Preto je po maľovaní vhodné spraviť generálne upratovanie. Vrátane čistenia vnútorných priestorov nábytku, umytia zástrčiek, podláh, špár, priestorov za radiátormi , ale aj dverí a zárubní.

Využite profesionálnu, nie maliarsku firmu

V súčasnosti mnoho maliarskych firiem ponúka aj možnosť upratovania. Vždy je však lepšie spoľahnúť sa na profesionálov. Ako v maľovaní, tak v upratovaní. Maliarska firma nemusí mať dosť personálu, skúseností ani čistiacich prostriedkov. Ani negarantuje odbornosť pri čistení rôznych povrchov. Preto je lepšie využiť služby profesionálnej upratovacej firmy, ktorá často ani nie je drahšia ako maliarska a komplexné upratovanie máte v špičkovej kvalite. Od podláh, cez okná až po vnútorné priestory nábytku.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.