...
Obrázok článku: Profi upratovanie domácnosti vs. “pani na upratovanie”

Profi upratovanie domácnosti vs. “pani na upratovanie”

Napísal Admin, dňa
v kategórii Upratovacie služby

Ak vás nebaví upratovanie domácnosti, alebo naňho jednoducho nemáte čas, našťastie ho môžete delegovať. Na koho, to už je na vašom zvážení. Môžete využiť služby profesionálneho pravidelného upratovania domácnosti od fundovanej spoločnosti. Alternatívou k nemu je osloviť, ľudovo povedané, pani na upratovanie. Oba spôsoby majú svoje výhody aj nevýhody a v tomto texte si ich rozbijeme na drobné. 

Na úvod ešte pripomeňme, že ak máte záujem o pravidelné upratovanie v Bratislave a okolí – súkromných aj obchodných priestorov – veľmi radi vám s ním pomôžeme. Čistotu do interiérov nosíme už vyše dvoch dekád.

Cena upratovania domácnosti

Začnime ekonomickým aspektom, pretože, ako sa so žartom vraví, peniaze vždy až na prvom mieste.

Čo vychádza lacnejšie – pani na upratovanie, či profi firma?

Takmer vždy ide o prvú menovanú alternatívu. Ak sa bavíme o “pani na upratovanie”, v mnohých prípadoch ide o dámy na dôchodku, ktoré nebaví nečinne sedieť, prípadne si rady privyrobia. Ich veľkou devízou je cena. 

Vzhľadom na to, že vedia používať aj vaše čistiace prostriedky a techniku (mop, metlu, vysávač, zmeták a podobne), tak odpadajú náklady na ich zabezpečenie. Profi firma vždy pracuje so svojimi pomôckami, ktoré už má odskúšané v praxi a dokáže sa na nich spoľahnúť. Na to sa však viažu ďalšie náklady. 

S tým súvisí aj rozsah prác. 

Profesionálne upratovanie domácnosti vie pokryť každý jeden aspekt – umývanie okien, podláh, utieranie prachu, ale aj tepovanie sedačiek či kresiel, hĺbkové čistenie matracov a podobne. Na druhej strane pani na upratovanie spravidla zaobstará iba povrchové čistenie: teda spomínané utieranie prachu, zametanie, možno vysávanie a podobne.

Dá teda rozum, že náklady na profi firmu sú vyššie. Odmenou je však aj komplexnejší servis.

Komplexné upratovanie domácnosti

Pristavme sa ešte pri načrtnutej téme: rozsah upratovania.

Ak sa bavíme o jemnom znečistení, napríklad zaprašených poličkách a nábytku, či vysávaní, bez problémov by ho mala zvládnuť aj výpomoc v podobe šikovnej dôchodkyne. Je však potrebné poznamenať, že naozaj ide iba o POVRCHOVÉ upratovanie. Prach je o dva týždne naspäť, koberec bude opäť potrebné povysávať, linku znovu pretrieť.

Vezmime si také tepovanie kobercov od profesionálov. To prečistí koberec až na koreň vlákna, odstráni aj naozaj “zažratú” špinu, vrátane nepríjemných prachových roztočov. Predsa len ide o komplexnejšie čistenie, než len povrchové vysávanie.

To isté aj pri iných druhoch upratovania – tepovaní sedačiek a kresiel, posteľných matracov, umývaní okien a podobne. 

Ak hľadáte naozaj komplexný servis či dôkladné upratovanie (napríklad po prerábke interiéru, či poriadne divokej párty), tak lepšie urobíte, ak sa obrátite na profesionálov. Tí vášmu priestoru vrátia zašlý lesk – od podlahy až po strop.

A čo použité technológie a know-how?

V neposlednom rade sú mimoriadne dôležitým aspektom aj použité čistiace pomôcky a technológie. Čím je vyzbrojená pani na upratovanie a čím pracovník profesionálnej firmy?

Nuž, niečo sme už naznačili. Pani na upratovanie si často vystačí aj s tým, čo jej ponúknete. Teda tým, čo máte v domácnosti – vysávač, metla, zmeták, mop, vedro, handry, kefy, chemikálie z obchodu. 

Stačí to? Na povrchové upratovanie nepochybne áno. Ale stačí VÁM povrchové upratovanie?

Povedzme si teraz čosi o tom, čo má v arzenáli profík. Ide o techniku, ktorú bežne v domácnostiach nenájdete, pretože je pomerne nákladná a určená práve na profesionálne upratovanie domácnosti a iných priestorov. Hovoríme o hĺbkových tepovačoch a vysávačoch (my používame renomovanú značku Kärcher), ale aj o čistiacich prostriedkoch, ktorých účinnosť je neporovnateľne vyššia, ako pri saponátoch zo supermarketu.

Ruka v ruke s použitými technológiami ide aj know-how. Profesionáli už vedia, ako na ktorý druh špiny, ako si poradiť so zaschnutými nečistotami, ako so škvrnami, ako umyť okná bez akýchkoľvek šmúh, ako prinavrátiť podlahe lesk a sedačke vitalitu. 

Kombináciou modernej techniky a osvedčených postupov vedia poskytnúť mimoriadne vysoký kvalitatívny štandard.

Aký je verdikt?

Nespochybňujeme šikovnosť upratovačiek na voľnej nohe, to v žiadnom prípade. V prípade ľahkého znečistenia určite odporúčame urobiť ekonomickú voľbu a osloviť ochotnú pani na upratovanie.

Ak však hľadáte naozaj dôkladné čistenie a upratovanie, potrebujete ťažšie kalibre. V preklade: služby fundovanej spoločnosti. 

Rovnako pri pravidelnom upratovaní priestorov, ktoré sa rýchlo znečistia, odporúčame využiť služby profesionálov. Získate tak garanciu prvotriednej kvality. Navyše, pri dôkladnejšom čistení sa predĺži aj interval upratovania, čo v praxi znamená, že ho nebudete musieť podstupovať tak často. 

Ak si nie ste istí, aký servis je najvhodnejší práve pre vás, ozvite sa nám. Po krátkej konzultácii zhodnotíme, či sa vám oplatí investovať do našich služieb a ak sa dohodneme na spolupráci, vnesieme vám do domácnosti pocit bezkonkurečnej čistoty. 

Radi vám tiež ponúkame naše služby upratovania v Bratislave a okolí, nielen pre súkromné objekty, ale aj pre firemné a obchodné priestory. Nezáleží na veľkosti a znečistení, my vám pomôžeme. 

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.