...
Obrázok článku: Najčastejšie zdravotné problémy spôsobené nedostatočným upratovaním

Najčastejšie zdravotné problémy spôsobené nedostatočným upratovaním

Napísal Admin, dňa
v kategórii Upratovacie služby

Či chceme alebo nie, človek sa z vonkajších priestorov definitívne presťahoval do interiéru. Vonku trávime čoraz menej času a preto ak máme znečistený domov, tak máme aj znečistené pľúca a zdravie. Preto ak sa u vás prejavujú niektoré z nasledujúcich ochorení, je čas na generálne upratovanie.

Bolesti hlavy a migrény

Často nimi trpíte? Na vine môžu byť skryté plesne. Či už v rohoch okien, napríklad niekde pri radiátore, kde občas zaslzí kvapka vody, alebo v rohoch miestností. Upratovaním a čistením priestorov viete plesne eliminovať. Tak isto je potrebné aj viac vetrať.

Vyrážky

Je to zaujímavé, ale ak sú v ovzduší mykotoxíny, môžete trpieť nevysvetliteľnými vyrážkami. Práve tie sú dôsledkom toho, že spóry napádajú pokožku, upchávajú póry a pokožka sa zapaľuje. Reaguje vyrážkami.

Alergia

Tú môžu mať na svedomí ako roztoče, tak aj prach, pele, tak isto spóry plesní. Alergici by mali mať generálne upratovanie bytu vrátane tepovania najmenej dvakrát ročne.

Chrápanie a bolesti hrdla

Ak sa ráno budíte s bolesťou hrdla, a v noci chrápete alebo aj trpíte poruchami spánku, dajte si vyčistiť matrace, vymeňte vankúša, vyčistite priestory za skriňami. Práve vysoká koncentrácia prachových častíc a výkalov roztočov sa považuje za nepriateľa pokojného spánku. Zlý vzduch v spálni sa rovnako prejavuje aj suchým hrdlom, jeho rannými bolesťami, či kašľom.

Oslabená imunita

Problémy majú hlavne malé deti. Ak majú neustále ochorenia, ktoré súvisia hlavne s dýchacími cestami, môže byť na vine opäť zlá klíma v byte. Možno nejde v tomto prípade len o prach a roztoče, ale napríklad aj skryté nečistoty v kuchynskej linke alebo pod posteľou, či napríklad v chladničkeDajte svojmu bytu generálnu očistu a uvidíte, že môže prísť výrazné zlepšenie zdravia.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.