...
Obrázok článku: Jarné upratovanie, prečo je potrebné?

Jarné upratovanie, prečo je potrebné?

Napísal Admin, dňa
v kategórii Upratovacie služby

Jar je už za dverami a s ňou sa spája aj fenomén jarného upratovania. Prečo vlastne naše mamy a staré mamy tak trvali na jarnom luxovaní? Nie je to náhoda.

Jar je priestor na oživenie

Na jar ožíva všetko a preto je potrebné na novú životnú etapu pripraviť aj príbytok. To v praxi znamená vymiesť staré veci, ktoré už nepotrebujeme. Pretože ako sa hovorí, čo človek rok nepoužil, toho by sa mal zbaviť. Preto je vhodné prevetrať napríklad šatník a čo ste od jari do jari nepoužili, môžete vyhodiť a uvoľniť priestor.

Čistenie a nový nádych

Na jar sa nám akosi lepšie dýcha. Je cítiť rôzne vône, a akoby sviežosť visela priamo vo vzduchu. Aby sa nám však rovnako dobre dýchalo aj v interiéri, je potrebné poriadne upratať. No a zima je známa obdobím, kedy sa menej vetrá. To znamená, že sa napríklad aj zvyšuje vlhkosť v domácnosti a  niekde môžu vznikať plesne a spóry. Preto je potrebné poriadne utrieť prach aj za skriňami, na nich, vyvetrať a tam kde boli prachové častice. Pretože ak to neurobíte, v miestnostiach budete mať stále zatuchnutý vzduch miesto sviežeho jarného.

Umyte spotrebiče aj z vnútra

Je to presne o tom, že aj v spotrebičoch, v mikrovlnnej rúre, mixéroch, či chladničke sa usadia nečistoty, ktoré môžu rozširovať choroboplodné zárodky. Zároveň na jar všetko už rýchlejšie vyschne a preto je jar tým obdobím, kedy je namieste vyčistiť aj miesta, ktoré bežne nečistíte. Preto ak chcete mať príbytok skutočne vyčistený, zvoľte si napríklad pri upratovacej firme takú, ktorá čistí spotrebiče aj z vnútra. Pomôže to hygiene vášho bývania.

Prach musí preč

To sa týka kobercov, sedačiek, ale aj matracov a postelí. Tepovanie je najúčinnejšia metóda, ktorá dokáže vyčistiť textílie, či matrace aj hĺbkovo. A opäť je skvelé, ak vám byt na jar bude voňať čistotou po tepovaní. Všetko rýchlejšie vyschne, keď už môžete naplno otvoriť aj okná a nechať textílie naplno vysušiť jarným vzduchom.

Ošetrenie sedačiek

Jar je však aj obdobím, kedy sa mení klíma v miestnosti. Preto netreba zabúdať ani na ošetrenie napríklad kožených sedačiek. Suchý vzduch z kúrenia sa totiž stretne s tým z vonku a to je pre kožené sedačky ťažšie obdobie. Preto je vhodné ich impregnovať a ošetriť, nezabudnite na to počas jarného upratovaniaProfesionálne upratovacie firmy to vedia spraviť šetrne a odborne.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.