Obrázok článku: Čo je to generálne upratovanie a pre koho je vhodné?

Čo je to generálne upratovanie a pre koho je vhodné?

Napísal Admin, dňa

Upratovanie poznáme všetci. Či ho máme radi alebo nie, každému je jasné o čo ide. Čistenie, vrátenie vecí na poriadok, nájdenie vhodného miesta, rozlúčenie sa so starým a nepotrebným… No čo sa skrýva pod pojmom generálne upratovanie a pre koho je vhodné, mnoho ľudí netuší.

Upratovanie od podlahy

Podlaha sa síce pri generálnom upratovaní čistí ako posledná, ale v prenesenom zmysle slova môžeme za generálne upratovanie považovať systém, kedy ideme miestnosť za miestnosťou, priestor za priestorom, vec za vecou a nič neostane nedotknuté. Skrátka „gruntuje sa od podlahy“. Generálne upratovanie je vhodné ako jednoročná záležitosť. Napríklad na jar, kedy prevetráte všetky kúty, všetky rohy, dokonca vymetiete aj prach na skriniach, či za nimi. Jednoducho vaša domácnosť akoby sa vrátila do stavu, keď ste sa do nej prisťahovali.

Čo všetko obsahuje generálne upratovanie?

Jeho poslaním je spraviť aj činnosti, ktoré skutočne ľudia neradi robia. Jasné, každý si vo svojej domácnosti vysáva, ale ako často, napríklad čistíte chladničku? Spotrebiče, poličky v kuchyni? Vedeli ste, že aj o no frost chladničku je potrebné sa starať a čistiť ju, pretože hoci sa v nej nezhromažďuje ľad, tak baktérie a nečistoty sa jej nevyhýbajú? Generálne upratovanie teda obsahuje bežné činnosti a aj tie, ktoré sa vykonávajú v domácnosti len zriedka. Štandardom je samozrejme vysávanie kobercov a podláh, utieranie prachu, ale aj také upratovacie služby ako:

– čistenie a dezinfekcia kúpeľne a WC

– umývanie dverí a čistenie zárubní

– čistenie kuchynského drezu a batérií

– umytie chladničky a mrazničky zvonku aj zvnútra

– umytie kuchynskej linky a spotrebičov zvonku aj zvnútra

– leštenie zrkadiel

– povysávanie sedacej súpravy a ošetrenie nábytku konzervačnými prostriedkami

– umývanie okien

– umytie žalúzií

– čistenie radiátorov, svietidiel a vypínačov

– umývanie obkladačiek a odstraňovanie plesní v špárach

Nie je to drahý špás?

Koľko by ste pri takomto generálnom upratovaní strávili času? A sa do toho pustíte ako trojčlenná rodina, možno to máte za víkend z krku. Ak je človek sám, pokojne sa môže venovať generálke bytu aj týždeň. Navyše často človek ani nedisponuje chémiou a čistiacimi prostriedkami takej účinnosti, aby bol s výsledkom maximálne spokojný. Pritom generálne upratovanie dvojizbového bytu s oknami vyjde na 190 eur. To rozhodne nie je veľa. Zohranému tímu to zaberie jeden deň, počas ktorého môžete stráviť napríklad príjemné chvíle s rodinou. A vaša domácnosť bude zdravá a rozžiari sa čistotou.

Pomôžeme aj vám! Kontaktujte nás.